برنامه ریزی قبل از عروسی

WEDDING PLANNING

روز عروسی قطعا یکی از مهمترین روزهای زندگی شماست  و تشریفات عروسی نیز یکی از بهترین خاطراتی است که زوج جوان در زندگی خود تجربه کده اند. بنابراین یکی از مهمترین موضوعات در برنامه ریزی  عروسی، انتخاب یک آتلیه حرفه ای و مجرب برای ثبت لحاظ عروسی شماست.

مشاوره قبل از عروسی

با انتخاب یک اتلیه خوب که تیمی مجرب و حرفه ای در اختیار دارد، می توانید خیال خود را از بابت بسیاری مسائل مربوط به برنامه ریزی عروسی راحت کنید. آتلیه عکاسخانه با در اختیار داشتن بروز ترین  و حرفه ای ترین تجهیزات و داشتن سالهای طولانی، تجربه در زمینه عکاسی و تصویربرداری عروسی، طی جلسه مشاوره قبل از عروسی تکامی اطلاعات لازم در مورد برگزاری عروسی و پکیج های مختلف عکاسی و تصویربرداری عروسی را در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید با داشتن این اطلاعات عروسی خود را با خیال آسوده برنامه ریزی کنید و از بابت عکاسی و تصویربرداری نیز آسوده خاطر باشید.
"تعیین تاریخ عروسی است"
در ابتدا باید تصمیم بگیرید که تاریخ عروسی در شش ماهه اول یا دوم سال باشد و سپس روز هفته یا مناسبت خاصی را انتخاب کنید. بسیار مهم است که تالار عروسی یا هر مکان دیگری که عروسی در آن برگزار می شود در روز مورد نظر در دسترس باشد. بهتر است که تاریخ تقریبی عروسی را بین دوستان و آشنایان اعلام کنید تا تداخلی در برگزاری مراسم ها ایجاد نشود.
به طور کلی بهتر است مراسم عروسی در ایام تعطیلی و آخر هفته ها باشد تا مهمانان بتوانند در مراسم عروسی شما حاضر شوند. به طور کلی در مورد انتخاب فصل سال باید گفت که جشن شما چه در تالار یا باغ باشد، معمولا شش ماهه اول سال برای برای برگزاری مراسم عروسی بهتر است چرا که هوای آن مطلوب تر است. در صورتی که قرار است مراسم در باغ یا فضای باز باشد، انتخاب فصل مناسب سال بسیار اهمیت دارد. در این مورد، ماه های اردیبهشت تا مهر، بهترین انتخاب هستند. حتما از قبل هواشناسی را چک کنید تا مطمئن شوید تا مدتی قبل و بعد از روز برگزاری مراسم، خبری از سامانه های بارشی نیست. در صورتی که در اقلیم های گرم مانند جنوب کشور هستید، حتما ماه های اوایل پاییز یا اوایل بهار را انتخاب کنید تا گرمای زیاد باعث خراب شدن آرایش شما، دسته گل ها و کلافگی مهمانان نشود. در صورتی که شما یا همسرتان، حساسیت فصلی دارید، حتما در انتخاب فصل برکزاری مراسم این موضوع را مد نظر قرار دهید.
"تصمیم گیری در مورد تعداد و لیست مهمان ها است"
شما باید افراد خانواده ، فامیل و وابستگان دور، دوستان خانوادگی و دوستان خصوصی و همچنین همکاران را در لیست بیاورید و مرتبا این لیست را به روز رسانی کنید چرا که ممکن است به مرور افرادی که از قلم افتاده اند یادتان بیایند و سپس لازم است با توجه به ظرفیت دعوت کردن مهمان ها، لازم باشد تعدادی از این لیست حذف شوند. مطالب کاملتر را در این لینک مطالعه کنید.
"تعیین بودجه"
برای تعیین بودجه ی برگزاری مراسم می توانید از دوستان و آشنایانی که اخیرا مراسم داشته اند سوال کنید. همچنین هزینه های تالار، آتلیه عکاسی، پذیرایی و دیگر موارد را با انجام مشاوره قبلی جویا شوید. همچنین آتلیه عکاسخانه یکسری پیشنهاداتی ویژه دارد که میتوانید هزینه خود را بودجه بندی کنید.
"محل برگزاری"
محل برگزاری مراسم می تواند در فضای باز، باغ تالار، تالار ، ویلا و یا حتی منزل شخصی خود شما باشد که به نظر خودتان و بودجه ای که دارید بستگی دارد. در انتخاب محل برگزاری باید به مواردی از جمله  فصلی از سال که درآن مراسم برگزار می شود، آب و هوا، مسافت و تعداد مهمان ها و امکانات مورد نظر توجه کرد. در مورد انتخاب فصل برگزاری مراسم در قدم اول توضیح مختصری داده شد.
"آتلیه عکاس و فیلمبردار عروس"
تنها چیزی که پس از تمام شدن عروسی به یادگار می ماند، فقط عکس ها و فیلم های عروسی شما هستند پس این مورد اهمیتی اساسی دارد ، چو تنها مجموعه ای ست که در طول این پروژه صادقانه با شما همراه است . شما باید حداقل 4 ماه قبل از عروسی، آتلیه مورد نظر خودتان را انتخاب کرده و با انها مشاوره داشته باشید و قرارداد تنظیم کنید. ممکن است آتلیه عکاسی در مورد انتخاب تالار، فرمالیته عروسی، یا حتی انتخاب آرایشگاه به شما راهنمایی های بسیار مفیدی ارائه دهند.
"انتخاب آرایشگاه و گلفروشی"
پیشنهاد ما این است که آرایشگاه و گلفروشی در محلی نزدیک به آتلیه باشند. می توانید در این مورد از به صفحه مشاوره انتخاب آرایشگاه و صفحه مشاوره گل آرایی و دسته گل عروس بروید و اطلاعات خود را در این زمینه بیشتر کنید.
انتخاب لباس عروس و داماد"
موارد زیادی هستند که در انتخاب لباس عروس و داماد باید مد نظر قرار گیرند. لباس عروس و داماد یکی از مهمترین مواردی است که در عکس ها و فیلم ها جلب توجه می کند. در این "مورد هم می توانید با آتلیه عکاسی و هم طراح لباس مشورت کنید.

انتخاب آتلیه عکاسی

با انتخاب یک آتلیه خوب برای عکاسی و تصویربرداری عروسی، دیگر خیال شما از بابت این مسائل ، راحت می‌شود. همکاران ما در آتلیه عکاسخانه از قبل با شما مشورت می‌کنند و شما می‌توانید تمامی خواسته‌ها و تصوراتی که از عکس‌ها و کلیپ عروسی خود دارید با آن‌ها مطرح کنید و از این مرحله به بعد همه چیز را با خیال آسوده به تیم ما بسپارید. در ابتدا بهترین سناریوهای ممکن برای عکس و کلیپ ها در نظر گرفته می‌شوند و در عین حال عکاسان و تصویربرداران تمام تلاش خود را می‌کنند که تمامی لحظات را استادانه شکار کنند. ما به خوبی می‌دانیم که شما دوست دارید تمامی مهمانها در تصاویر حضور داشته باشند؛ از بزرگان فامیل گرفته تا دوستان صمیمی شما، افراد خانواده و نزدیکان و مهمانان خردسالی که دیدن حضور آن‌ها در جشن عروسی شما در چند سال دیگر و زمانی که بزرگ شده‌اند بسیار لذت‌بخش و خاطره‌انگیز است. عکاسان و تصویربرداران ما هیچ‌کدام از این نکات را از قلم نمی‌اندازند و شما با دیدن عکس‌ها و کلیپ های عروسی خود از دیدن تمامی صحنه‌های خاطره‌انگیز و دوست‌داشتنی که خودتان نیز  در جریان جشن متوجه آن نبودید، شگفت‌زده خواهید شد.
 
می‌بینید که اگر بخواهید  در کلیپ عروسی شما چیزی بسیار فراتر از سناریوهای  تکراری و روند اجرای سنت‌های کلیشه‌ای باشد،  انتخاب آتلیه بسیار مهم است و عکاسان و تصویربرداران باید علاوه بر تجربه و مهارت بالا؛ دارای خلاقیت و ذهن باز باشند. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های آتلیه عکاسخانه عبارت‌اند از:
 • توجه ویژه به خواسته‌ها و نیازهای شما در برنامه‌ریزی عروسی
 • داشتن سابقه و اعتبار بالا در امر تصویربرداری و عکاسی جشن عروسی
 • در اختیار داشتن به‌روزترین تجهیزات
 • برگزاری فرمالیته به شکل دلخواه شما و حتی در کشورهای دیگر
 • ارائه پکیج‌های مختلف برای برنامه‌ریزی عکاسی عروسی و شخصی‌سازی هر پکیج با توجه به خواسته‌های شما
 • ارائه مشاوره درزمینه‌ی نحوه اجرای عکاسی و تصویربرداری و در اختیار گذاشتن تمامی اطلاعات موردنیاز شما با جزئیات
 • داشتن تیم خلاق تصویربرداری و عکاسی و همچنین تیم تخصصی ادیت و مونتاژ فیلم و عکس
 • ارائه ریز هزینه‌ها به شما

مشاوره قبل از عروسی
Wedding Planning

انتخاب آتلیه عروسی از چندین ماه قبل از تاریخ عروسی یکی از مهم ترین موضوعات در برنامه ریزی قبل از عروسی است. اما موارد بسیار مهمی هستند که شما باید قبل از بستن قرار داد با اتلیه به آن ها بپردازید. همچنین بعد از بستن قرارداد نیز باید بسیاری از موارد را با آتلیه هماهنگ کنید و در مورد آن به توافق و همفکری برسید. ارائه جلسه مشاوره قبل از عروسی نیز به همین منظور است.
در ابتدا شما می توایند با مدیریت آتلیه صحبت داشته باشید و هر سوالی که دارید را از ایشان بپرسید. طی جلسه مشاوره شما می توانید نمونه کارهای قبلی آتلیه، روند کاری، پکیج ها و طرح های ارائه شده و هزینه هر یک را جویا شوید و از طرف دیگر، خواسته ها و نیازهای خود در مورد عکاسی و تصویربرداری عروسی را به مدیریت انتقال دهید و هر ایده یا تصور خاصی که دارید را مطرح کنید.
پس از این مرحله شما می توانید با آتلیه عکاسخانه قرار داد ببندید. اما در اینجا کار مشاوره به اتمام نرسیده است.  همکاران ما در مورد بسیاری از انتخاب هایی که طی روند عروسی باید داشته باشید به شما مشاوره می دعند. این مشاوره تنها شامل لوکیشن ها و ژست عکاسی نمی شود بلکه شامل انتخاب تالار، انتخاب آرایشگاه و گلفروشی، سبک دسته گل و تزئین ماشین عروس، محل برگزاری فرمالیته عروسی، نحوه برگزاری افتر پارتی، نحوه انتخاب لباس مناسب برای عروس و داماد و حتی مشاوره در مورد تعداد مهمان ها و بسیری موارد دیگر می شود تا عروسی شما به بهترین نحو ممکن اجرا شود و این لحاظات بی نظیر به بهترین شکل به ثبت برسند.
ماه دوازدهم
 1. انتخاب روز مراسم
 2. حدس بودجه مورد نیاز برای مراسم
 3. انتخاب نوع و استایل برگزاری مراسم (براساس فرهنگ و رسوم عروس و داماد)
 4. تعیین فضا و برنامه عکاسی
 5. شروع و مشخص کردن لیست مهمان ها
 6. مشخص کردن و تحقیق کلی مراکزها و مکانها برای مراسم شما.
 7. تحقیق لباس عروس و دیدن مزون های مختلف
 8. لحظه های خود را ثبت و این روزها را در تقویم مشخص کنید.
ماه یازدهم
 1. سرچ گل فروشی های معتبر و سرچ دسته گل مورد علاقه و مناسب شما
 2. تحقیق محل مراسم و دیدن کردن از محل مراسم ها
 3. شروع عکاسی روزانه برای آرشیو خود
 4. سرچ کردن آرایش و مدل موی مورد نظر
 5. فیکس کردن لیست مهمانها
 6. سرچ لباس عروس مورد نظر و کفش و تاج و جواهرات
 7. طراحی کارت و گیفت موردنظر
ماه هشتم تا ششم
 1. انتخاب کیک مورد علاقه و طراحی ذهنی آن و سرچ برندهای خوب برای کیک مراسم
 2. انتخاب نهایی میکآپ آرتیست و مدل مو و آرایش عروس
 3. انتخاب عاقد موردنظر و محضر برای صیغه
 4. شروع انتخاب مکان ماه عسل
 5. انتخاب ماشین مورد نظر برای روز مراسم
 6. انتخاب ساقدوش (اختیاری)
 7. انتخابرنگ و طراحی لباس ساقدوشها
 8. انتخاب یک رقص مناسب برای رقص مورد نظر
ماه ششم تا پنجم
 1. سرچ کردن برای dj مراسم و موسیقی مراسم خود
 2. تخمین جمعیت مراسم و فیکس کردن تعداد دوربین
 3. تمرین روزانه برای رقص هماهنگ
 4. طراحی ، خرید کارت عروسی خود
 5. انتخاب نهایی آتلیه و شروع عکاسی اسپرت بعد از مشاوره با عکاس
 6. خرید لباس مناسب برای عکاسی اسپرت
 7. خرید جواهرات مراسم
 8. تحقیق چیدمان های مختلف دکوراسیون خانه و ایجاد طرح ذهنی برای خانه
 9. لیست شام ها و دسرهای مورد علاقه برای مراسم
 10. تعیین رنگ گل و دکوراسیون داخل مراسم
ماه پنجم تا دوم
 1. سرچ کردن برای هتل یا ویلای مناسب ماه عسل (مکان دوست داشتنی که برای شروع زندگی به آنجا بروید)
 2. آماده کردن لیست آهنگهای مورد علاقه برای مراسم
 3. آماده کردن هدایایی برای پدر و مادر عروس و داماد مثل عکس یا ....
 4. جمع آوری آرشیو عکسهای کودکی عروس و داماد تا به امروز
 5. خرید ساعت روز عروسی
 6. ترتیب یک مهمانی برای خداحافظی از دوران مجردی
 7. طراحی لیست زمانبندی مهمان ها در مراسم
 8. چک کردن لیست امکانات و مکان ها و مطوئن بودن از همه چیز
 9. چکاپ سلامتی پوست و دندان و تناسب اندام برای بهتر بودن در بهترین شب زندگی
 10. داشتن خوابی مناسب حداقل هرشب 8 ساعت و ورزش کردن حداقل روزی 30 دقیقه
برای دریافت وقت مشاوره قبل از عروسی می توانید از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید.

09352100777 , 09352100999
09352100777
09352100999
03136250544
عکاسخانه  :
اصفهان | خیابان خاقانی | نبش کوچه 46 | مجتمع صدرا | طبقه پنجم واحد 14
عکاسخانه در شبکه های اجتماعی
آتلیه فیلم و عکس
عکاسخانه

مشاوره عروسی
 • مشاوره عکاسی
 • مشاوره قبل از عروسی
 • مشاوره ماه عسل
 • مشاوره کلیپ اسپرت
 • مشاوره فرمالیته
 • مشاوره عروسی
 • مشاوره مراسم
 • مشاوره محل برگزاری
خدمات ما
 • عکاسی عروسی
 • تصویربرداری عروسی
 • فرمالیته عروس و داماد
 • عکاسی کودک
 • کلیپ عروس و داماد
 • عکاسی بارداری
 • تصویربرداری بارداری
 • عکاسی نامزدی