مشاوره لباس عروس و داماد

Bride And Groom's Clothes

قطعا روز عروسی شما،مهمترین روز زندگی شماست که خاطره آن تا همیشه در ذهنتان باقی می ماند. همه چیز در این روز باید بی نقص و عیب و به بهترین شکل ممکن اجرا شود و یکی از مهمترین چیزهایی که در این روز به چشم می خورد، لباس شماست.  شما نباید در انتخاب لباس خود کوچکترین اشتباهی کنید. در روز عروسی نگاه همه مهمانن به شما و لباس شماست و بعد از این نیز، اولین و مهمترین چیزی که در فیلم ها و عکس های عروسی به چشم می خورد باز هم لباس عروس و داماد است. برای انتخاب لباس عروس بهتر است از چند ماه قبل کار تحقیق و جستجو را آغاز کنید. یکی از راه های دریافت اطلاعات واقعی در این زمینه، مشاوره با عکاسان آتلیه است چرا که به خوبی می دانند  کدام مدل لباس به هیکل شما می آید و از سوی دیگر در عکس ها درخشش خواهد داشت. در ادامه برخی نکات کلی در مورد نحوه انتخاب لباس را برای کمک به شما آورده ایم.

نکات مهم در انتخاب لباس عروس مناسب

انتخاب کردن لباس عروس یکی از شیرین ترین کارهای قبل از عروسی است. تمامی دختران برای این کار لحظه شماری می کنند و قطعا دوست دارند بهترین لباس ممکن را انتخاب کنند. برای آن که بتوانید انتخاب درستی داشته باشید و اشتباه نکنید باید نکات زیادی را در نظر داشته باشید. در این جا برخی از موارد مهم ذکر شده اند:

راحتی لباس عروس

در نظر داشته باشید که شما قرار است یک روز تمام لباس خود را بپوشید و در آن فعالیت داشته باشید پس اگر در آن احساس راحتی نکنید، عروسی شما تبدیل به کابوس می شود. هرگز این فکر را نکنید که تا روز عروسی سایز کم می کنید چون اگر این اتفاق نیافتد، نتیجه وحشتناکی به دنبال خواهد داشت. اگر لباستان آستین دار است مطمئن شوید که می توانید به راحتی دستتان را بالا بیاورید.

هزینه خرید لباس عروس

قبل از آنکه برای  تهیه لباس عروسی خو اقدام کنید، لازم است بودجه خود را مشخص کنید. در ابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید لباس خود را بدوزید، بخرید یا کرایه کنید که این انتخاب ها به ترتیب، گران ترین تا ارزان ترین هستند.

مدل بالاتنه لباس عروس

بیشترین قسمتی از لباس عروس که مورد توجه است، بالا تنه آن است. بالا تنه نباید زیاد تنگ باشد تا شمار ا اذیت کند و نباید زیاد گشاد باشد که شما را چاق نشان دهد. اگر با زو و سرشانه شما بزرگ است، انتخاب لباس آستین دار یا حلقه ای بهتر است و دلکته مناسب نیست. اگر می خواهید بالاتنه شما لاغر به نظر بیاید باید، بالاتنه لباس ما تنگ باشد و دامن آن از کمر به حالت پف در بیاید.  درست است که اغلب لباس عروس ها دکلته هستند، اما اگر خودتان در حالت عادی لباس های دکلته نمی پوشید، برای روز عروسی نیز هرگز این کار را نکنید.

چه لباسی برای چه هیکلی؟

همیشه نظر طراحان لباس یا دارندگان مزون را در مورد لباس مناسب برای هیکل و چهره خود جویا شوید. در نظر داشته باشید که هر لباسی که روی تن مانکن زیباست، لزوما به تن شما نیز به همان زیبایی نیست.  برای مثال افراد قد کوتاه و ریزنقش نباید لباس هایی با تور و پف زیاد انتخاب کنند.

دنباله ی لباس عروس

انتخاب دنباله دار بودن عروس اولا به قد عروس و دوما به محل برگزاری عروسی بستگی دارد. استفاده از دنباله برای عروس خانم هایی مناسب است که قد نسبتا بلندی دارند. شاید فکر کنید دنباله هرچقدر بلند تر باشد با شکوه تر است اما دنباله ی کوتاه مزایای بسیار زیاد بیشتری دارد.

رنگ لباس عرروس

درست است که رنگ لباس عروس به طور عمومی سفید است اما امروزه از طیف رنگ های بسیاری که نزدیک به رنگ سفید هستند برای دوخت لباس عروس استفاده می شود. توصیه ما این است که خصوصا  اگر رنگ پوست شما سبزه است، رنگ سفید یخچالی را انتخاب نکنبد و به جای آن رنگ سفید متمایل به کرم یا استخوانی انتخاب کنید.

دوختن لباس عروسی

ممکن است شما تصمیم گرفته باشید که لباستان را به خیاط سفارش دهید که در این صورت لباس دقیقا با فرم بدن شما هماهنگ می شود. اما حتی اگر قرار است لباس خود را بخرید یا کرایه کنید، از فروشگاه هایی خرید کنید که خیاط دارند و می توانند لباس شما را به تن شما کاملا فیت کند. همچنین خیاطها به خوبی می دانند که برای سایز کردن لباس چ کارهای می توان انجام داد و چه کارهایی ممکن نیست.

مدل موها و مدل لباس عروس

مدل موهای شما باید با مدل لباس کاملا همخوانی داشته باشد و خصوصا  مدل مو در انتخاب تور تاثیر دارد. یقه دار بودن لباس شما نیز بسیار در انتخاب مدل مو اثر دارد. پس قبل از انتخاب لباس با آرایشگر خود مشورت کنید و یا برعکس لباس خود را انتخاب کرده ودر این مورد به آرایشگر اطلاع دهید.

شنل لباس عروس

شنل لباس را فراموش نکنید. شنل های کوتاه معمولا قد شما را کوتاه تر نشان می دهند پس اگر قد شما کوتاه است، از شنل بلند استفاده کنید. اگر عروسی در زمستان یا پاییز برگزار می شود، یک کت گرم از جنس لباستان نیز سفارش دهید. موقع خرید لباستان به فکری شنلی که در خیابان می پوشید نیز باشید، بهتر است از شنل های بلند استفاده کنید تا کوتاه به نظر نرسید. سنگدوزی ظریف روی لبه ی کلاه شنل، زیبایی آن را دو چندان می کند.اگر در زمستان یا هوای سرد عروسی می کنید می توانید یک کت هم از جنس لباستان سفارش دهید تا هنگام عکاسی در باغ و … سردتان نشود

زمان و مکان عروسی و لباس عروس

نوع لباس عروس باید متناسب با فصل برگزاری عروسی باشد. برای مثال اگر عروسی در زمستان است یا در فضای باز برگزار می شود،  بهتر است جنس پارچه لباس ابریشمی و گرم باشد و زرق و برق لباس نیز بیشتر باشد.  همچنین برای عروسی در فضاهای باز بهتر است دنباله لباس شما زیاد بلند نباشد چرا که زود کثیف می شود.

پرو و انتخاب لباس در فروشگاه

برای رفتن به فروشگاه نهایتا دو نفر از دوستان یا اعضای خانواده را همراه خود ببرید اما نفرات زیادی را هرگز دنبال خود نبرید تا شما را دچار سردرگمی نکنند.  ابتدا مدلیکه دوست دارید را در ذهن خود تصور کنید و سپس در فروشگاه، تنها مدل های موافق با مدل مورد نظر خود را پرو کنید. از پرو کردن لباس های زیاد، پرهیز کنید.  شاید از مدل خیلی لباس ها خوشتان بیاید اما همیشه تنها یک مدل است که از ذهن شما بیرون نمی رود. به حس خود اطمینان کنید و همان را انتخاب کنید. بعد از خرید لباس دیگر به دنبال لباس های دیگر نروید و هیچ لباسی را پرو نکنید.

09123876616
09130808020
عکاسخانه شعبه vip :
اصفهان | توحید شمالی | جنب مجتمع فرشچیان | مجتمع پدیده | واحد 203-205
عکاسخانه در شبکه های اجتماعی
آتلیه فیلم و عکس
عکاسخانه
VIP
مشاوره عروسی
 • مشاوره عکاسی
 • مشاوره قبل از عروسی
 • مشاوره ماه عسل
 • مشاوره کلیپ اسپرت
 • مشاوره فرمالیته
 • مشاوره عروسی
 • مشاوره مراسم
 • مشاوره محل برگزاری
خدمات ما
 • عکاسی عروسی
 • تصویربرداری عروسی
 • فرمالیته عروس و داماد
 • عکاسی کودک
 • کلیپ عروس و داماد
 • عکاسی بارداری
 • تصویربرداری بارداری
 • عکاسی نامزدی